in

9 νίκες σε 9 παιχνίδια για τη Ρόμα

Τίποτα δεν σταματάει τη Ρόμα, η οποία πέρασε και από την έδρα της Ουντινέζε, παίζοντας με δέκα παίκτες και σκοράροντας με τον Μπράντλεϊ. Εύκολα η «Γιούβε», ζορίστηκε η Φιορεντίνα, γκέλα για Μίλαν.

Έχει βαλθεί να τρελάνει τους πάντες η Ρόμα.

Η ομάδα του Ρούντι Γκαρσία πέρασε με νίκη και από την έδρα της Ουντινέζε, χάρη σε ένα τέρμα του Μπράντλεϊ στο 82’. Σημαντική λεπτομέρεια, ωστόσο είναι το ότι έπαιζε με δέκα παίκτες από το 65’ αφού, αποβλήθηκε ο Μαϊκόν.

Εννέα νίκες, πλέον, σε ισάριθμα παιχνίδια για την ομάδα της Ρώμης, η οποία συνεχίζει την δική της ανεξέλεγκτη κούρσα στο Serie A.

Udinese Vs Roma 0-1, Serie A 2013 από futbolsapiens

Εύκολο έργο για την Γιουβέντους, η οποία με ένα τέρμα από τον Βιντάλ και ένα Τέβεζ επικράτησε 2-0 της Τζένοα από το πρώτο ημίχρονο. «Ζόρια» για την Φιορεντίνα, η οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ με τέρμα του Σέζαρ από την Κιέβο, όμως με δύο γκολ του Κουαδράδο έκανε την ολική ανατροπή και πήρε τη νίκη.

Μετά την υπερπροσπάθεια με την Μπαρτσελόνα, η Μίλαν γνώρισε την ήττα από την Πάρμα, με σκορ 3-2. Οι Παρμέντσι μπήκαν δυνατά, έκαναν το 2-0 με γκολ τον Παρόλο και Κασάνο, για να έρθουν τα γκολ τον Μάτρι και Σιλβέστρε να ισοφαρίσουν. Ο Παρόλο όμως με ένα γκολ στο 94’, χάρισε το τρίποντο στους γηπεδούχους.

Goals Parma 3-2 Milan από Maestro21Channel